Ognisko Sycharowskie w Tarnowskich Górach – ul. Różana 2

Parafia
kamilianie-168 Zapraszamy na spotkania Ogniska w każdy trzeci piątek miesiąca. Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 18-tej, a następnie kontynuujemy spotkanie w salce. Opiekunem Ogniska jest ojciec Wojciech Mojecki
Parafia >>
Diecezja Gliwicka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Nasze listopadowe spotkanie było trzecim z czterech spotkań w ramach warsztatów „Przełamywanie Barier” , które prowadzi dla nas pan Jerzy Kołodziej .

Cykl spotkań „Przełamywanie barier” jest skierowany do szerokiego grona uczestników. Program spotkań jest oparty na założeniu, że niezależnie od poziomu wykształcenia lub zamożności każdy człowiek napotyka na różne przeszkody zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Spotkania mają na celu pokazanie uczestnikom dość oczywistej prawdy, że jest możliwe, aby spojrzeć na swoje problemy i wyzwania z innej strony i w niektórych przypadkach zacząć zmieniać swoje postępowanie.

Na listopadowym spotkaniu dowiedzieliśmy się , że wszelkie problemy i trudności jakie spotykają nas w życiu są najcenniejszymi wydarzeniami jakie mogły nas spotkać . Tak ,tak bo to właśnie trudności nas kształtują i wzmacniają , dzięki nim uczymy się radzenia sobie z problemami , wzrasta w nas wdzięczność , bliskość i relacja z  Panem Bogiem .

Było też trochę matematyki :

nazwanie problemu + dystans do problemu = rozwiązanie problemu

                        Zapraszamy na kolejne spotkanie 21 grudnia zatytułowane                              „Konkretne przykłady z życia”
Trzy poprzednie punkty programu pozostaną teorią bez praktycznego potwierdzenia ich skuteczności przykładami z życia konkretnych osób. Dlatego nieodłącznym elementem programu są właśnie przypadki, o których w otwartej rozmowie słyszymy od osób, które na co dzień starają się stosować zaproponowane podejście w swoim życiu i są otwarte na niesienie pomocy innym.

Warto naprawiać małżeństwo – zawsze, bo NIGDY nie jest za późno.

Kronika