Ognisko Sycharowskie w Tarnowskich Górach – ul. Różana 2

Parafia
kamilianie-168 Zapraszamy na spotkania Ogniska w każdy trzeci piątek miesiąca. Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 18-tej, a następnie kontynuujemy spotkanie w salce. Opiekunem Ogniska jest ojciec Wojciech Mojecki
Parafia >>
Diecezja Gliwicka >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

18 maja, w trzeci piątek miesiąca spotkaliśmy się w Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej w Tarnowskich Górach. Rozpoczęliśmy o 18-tej Mszą Świętą. Po Eucharystii przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie, w którym wzięło udział 13 osób (w tym 3 małżeństwa).

Jak zwykle w przyjaznej atmosferze, przy kawie i ciastku Sebastian – nasz lider przedstawił sprawy organizacyjne, po których każdy, kto chciał, mógł powiedzieć coś o sobie.

Główną częścią  naszego majowego spotkania była konferencja księdza Jarosława Ogrodniczaka duszpasterza rodzin, wicedyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.

Tematem niezwykle ciekawej konferencji była ADHORTACJA APOSTOLSKA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA GAUDETE ET EXSULTATE O POWOŁANIU DO ŚWIĘTOŚCI W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM.

Konferencja była też punktem wyjścia do dzielenia się uczestników spotkania swoim doświadczeniem i refleksją w tym zakresie.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 15 czerwca.

Ps. Nasz opiekun duchowy O. Wojciech Mojecki zaproponował, abyśmy 17 czerwca w Zabrzu w parafii p.w. Świętego Kamila przeprowadzili wspólnie niedzielę z Sycharem, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i dzielenia się swoim świadectwem. To bardzo ważne, aby i inni wiedzieli, że warto walczyć o każde małżeństwo – zawsze, bo NIGDY nie jest za późno.

Kronika